- Et transeuntem Parochum per locum, vbi deest, quia absens, non posse iungere coniugandos. Ibid
- An debeant ex eleëmosynis tantùm sustentari. 329

- Pœna.

- Ante sententiam non incurri. 8
- Pro actu merè interno nulla ex Iure positiuo. 137
- Temperanda ob diuturnam carceris molestiam. 139
- Non extenditur etiam ex maioritate rationis. 172

- Præbendarius.

- Vide verb. Residentia, subrogatus, & superflua.

- Prælatus.

- An absolui poßit ab ijs, à quibus ille alios potest absoluere. 138
- Vide v. Absolutio, & v. Regulares.

- Præsumptio.

- Datur cùm scienter contra legem agitur. 75

- Priuilegium.

- Communicatio in illis Fratrum B. Ioannis Dei. 8
- An extendatur ob identitatem rationis. 9
- Moniales vt gaudeant ijs, quæ virorum sunt. 10
- An sit communicatio circa Indulgentias. 11
- An circa Festa. 12
- Indica an limitentur limitatione & reuocatione S. Congregationis de propaganda fide pro Mißionarijs. 255
- Quæ ab illa concessa, sed non expreßè pro Indijs, an communia. 256
- An fruantur illis non mißi à Prælatis. 275
- Quæ concessa cum dependentia communicationis à Prælatis, an cum eadem debeant communicantibus conuenire. 258
- Capitulum generale aut Prouinciale an poßit priuilegijs renuntiare. 259
- Priuilegium Pij V. pro Baptismo in Monasterijs an vim habeat, & quid pro filijs Hispanorum. 260
- Indica non esse à Tridentino, Pio IV. & V. reuocata. 313
- Priuilegium Leonis X. pro Mißionarijs Indicis an perpetuum. 261. & 268

- Q

- QVantitas balsami pro Confirmationis Sacramento requisita. 265

- R

- Religiosus.

- AN Censuris compelli ab Episcopis poßint in ijs, in quibus subsunt. 20
- Si domus diues, an exigere aliquid à professuris queant. 120
- An cum limitatione approbari poßint. 121
- Vide v. Parochi Religiosi.
- Pro approbatione ad prædicandum an examen necessarium. 122

- Residentia.

- In Præbendarijs quæ obligatio circa illam. 126
- Quæ absentia noceat, aut non obstet pro lucrandis distributionibus. 133. & 134

- S

- Sacramentum.

- QVæ potestas Ecclesiæ circa materias & formas Sacramentorum. 16
- Quæ circa balsamum Indicum. 17
- Solius Baptismi & Eucharistiæ materiam, Christum determinasse, ex Moderno scriptore. 263
- Sacramenti Baptismi administratio an committi laico poßit extra neceßitatem. 317
- An potione Chocolatica conferri poßit. 318. vbi notatu digna circa materiam dubiam.

- Sepultura.

- An sæcularibus apud Religiosos morientibus tribui ab illis queat. 49. & 50

- Simonia.

- Vt contingat cùm datur aliquid ex gratitudine, sed cum pacto. 135
- An obliget. 136

- Societas Iesv.

- Circa Bullam Innocentij X. pro gubernatione, quomodo triennium computandum. 4
- De subita Superiorum vacatione. 5
- De paucitate dierum in delegatâ gubernatione. 6
- Interualla breuiora vt compleant. 7
- Pœnæ contentæ in illâ non incurruntur ante sententiam. 8

- Stylus Curiæ.

- An obliget. 136

- Subrogatus.

- Subrogatis Præbendariorum quæ competant. 127

- Superflua.

- De obligatione erogandi illa pauperibus, quando tota præbenda est in distributionibus constituta. 128 & seqq.

- T

- Tabachus.

- NOnnulla pro ipso ex diuersis Auctoribus. 117

- Templum.

- Vide Ecclesia.

- V

- Vicarius Generalis.

- QValis illius jurisdictio, ordinaria, an delegata. 105
- De extraordinarijs pro partibus Indiarum. 314
- An Theologi præferendi. 135

- Visitator Ecclesiasticus.

- Quid in illis circa acceptionem munerum, & eorumdem restitutionem. 106
- Vide v. Parochus.

- Votum.

- Vide v. Dispensatio.
- Adde ex Angelo Bossio Parte 1. Titul. 1. num. 1270. & 1271. in voto castitatis & religionis posse dispensare Episcopum ratione necessitatis, & difficilis aditûs ad Pontificem. Quod & de Parochis affirmat, si vrgentissima sit necessitas. 1283.
- Et ex Leandro de SS. Sacramento Tomo 2. Tractat. 9. Disputat. 23. §. 5. Quæst. 2. & Tomo 3. Tractat. 5. Disputat. 2. Quæst. 139. eum, qui vouit castitatem, nec tamen se continere potest, morali inquam impotentiâ, non obligari voto, & ita liberum esse ab eo vinculo ante obtentam dispensationem.

FINIS.