- Vſus teſtatoris attenditur, cap. 62. n. 7.
- Vtile per inutile non vitiatur in ſeparabilibus, ac maximè in teſtamentis, c. 13. num. 13.
- Vtilitatem ſuam procurans, non præſumitur facere, vt alij noceat, etiam ſi in conſequentiam inferatur damnum tertio, cap. 22. n. 108.
- Vtile per inutile non vitiatur in teſtamentis, ſed diſpoſitio teſtatoris firma remanet in eo, in quo ipſe diſponere potuit; cap. 64. num. 24. & ſeq.
- Subſtitutio vtiliter, & ſecundum formam legis facta, non debet per inutilem vitiari, ibidem, numero 25.
- Vtile per inutile non vitiatur in his, quæ ſeparationem recipiunt: quod exornatur, ibidem, numero 26.
- In indiuiduis, & in his, quæ commodam diuiſionem recipere non poſſunt, vtile per inutile vitiatur, ib. num. 27.
- Vxori donata mariti contemplatione, marito acquiruntur, eíque, vel hæredibus eius ſoluto matrimonio ſunt reſtituenda, cap. 5. n. 29.
- Vxor marito mortuo, an, & qualiter bona eius pro dote retinere poſſit, cap. 37. n. 36.
- Et an pro legatis & aliis vltra dotem, ibid.

FINIS.